SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 9166470
nr 916 6470
Matskedar
6 st, silver, Gustaf Möllenborg, förgyllda, 1856, längd: 19 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 oktober 2014
kl 18:50:41
3/10 14:01:38
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver